• Naša škola uspela v projekte Nadácie SPP - SPPravme to – Zážitkové učenie hravou formou a získala grant 1000 eur.

Cieľom projektu je pomocou senzorických a didaktických pomôcok rozvíjať osobnosť žiaka, zlepšiť sociálnu komunikáciu a lepšie pochopiť ich potreby.

Realizáciou aktivít prispejeme k rozvoju zmyslového vnímania, pohybových, poznávacích a rečových schopností, senzorickej integrácie a pedagogickej práce.

V edukačnom procese je potrebná neustála motivácia a inovatívne metódy. Pomocou tohto projektu sa zlepšia možnosti na výchovu a vzdelávanie týchto detí. Zapojiť našich žiakov do vyučovacieho procesu, vzbudiť ich záujem o predkladanú činnosť je niekedy veľmi náročné. Preto predpokladáme, že potrebné pomôcky spestria výučbu, zlepší sa záujem a motivácia, zabezpečí sa lepšie prepojenie života s realitou, spolupráca v kolektíve a dosiahneme lepšie výsledky vo výchovno-vzdelávacom procese.